Aktualności

Zapraszamy na Piknik Ekologiczny

- Takie wydarzenie to doskonała okazja, by przypomnieć, że budowa nowoczesnego systemu gospodarki odpadami to jedno z nowych, ale bardzo ważnych zadań samorządu. Wytwarzanie odpadów staje się coraz poważniejszym problemem nie tylko w skali miasta, ale i całego świata. Głównym problemem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu recyklingu odpadów - tłumaczy burmistrz Mirosław Włodarczyk. - Kluczem do budowania współpracy z mieszkańcami na rzecz segregacji jest sprawny przepływ informacji i rozwój świadomości ekologicznej wśród społeczeństwa, które staramy się realizować również poprzez akcje informacyjne i pikniki ekologiczne.

Podczas pikniku najmłodsi uczestnicy wezmą udział w przedstawieniu o tematyce ekologicznej. Grupa teatralna, która je wykona będzie także animatorem gier i zabaw.

Piknikowi będzie towarzyszyć miasteczko ruchu drogowego zlokalizowane na placu targowym. Profesjonalne miasteczko zostanie przygotowane przy współpracy z PZU i każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności bezpiecznej jazdy na rowerze. Trening bezcenny w kontekście bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przed zbliżającymi się wakacjami. Uczniowie kraśnickich szkół będę mieć także okazję do zdania egzaminu praktycznego na kartę rowerową przy współpracy z Powiatową Komendą Policji w Kraśniku.

Na placu targowym zostanie zaprezentowany nowoczesny sprzęt. Każdy będzie mógł obejrzeć z zewnątrz i od środka ciężarówkę do odbioru odpadów firmy Ekoland, wóz strażacki oraz autobus MPK.

Organizatorem pikniku jest Miasto Kraśnik. Imprezę sponsoruje firma Ekoland, a partnerami wydarzenia są: MPK Kraśnik, Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, OSP Kraśnik oraz Nadleśnictwo Kraśnik.

 

opublikowano: cze 14, 2017